BARLINEK

Dąb Demolka! W Derbach powiatu lepsza Pogoń

Opublikowane

w dniu

Dziewiętnasta kolejka spotkań klasy okręgowej przyniosła jedną niespodziankę. Lider niespodziewanie stracił punkty w Gryfinie. Dąb Dębno z kolei zdemolował Orła i umocnił się na drugim miejscu. W derbach powiatu myśliborskiego Pogoń okazała się silniejsza od Osadnika.

To była najbardziej efektowna wygrana w tym sezonie w ligowych rozgrywkach. Dąb Dębno rozgromił aż 9:1 Orła Grzędzice i umocnił się na pozycji wicelidera. Bramki dla Dębu strzelali: Piotr Rymar (2), Paweł Noga (2), Mateusz Niedźwiecki (2), Robert Budzałek, Damian Kuśnierczak i Dawid Zieliński.

Team z Dębna do prowadzącej Odry traci tylko punkt, piłkarze z Chojny niespodziewanie w weekend zremisowali z Energetykiem Gryfino 2:2.

Aspiracja do awansu zgłasza również czwarta w tabeli Pogoń Barlinek, która po zaciętym boju w derbach powiatu myśliborskiego, pokonała Osadnika Myślibórz 2:1. Bramki w tym meczu strzelali:  Kamil Dydyna i Hubert Domański (dla Pogoni) oraz Adam Paszkiewicz (dla Osadnika). Pogoń do lidera traci 4 punkty. W gorszej sytuacji jest piąty w rozgrywkach Osadnik, do Odry Chojna traci już 11 punktów i wydaje się, że nie uda się drużynie z Myśliborza włączyć w walkę o awans.

W derbach powiatu choszczeńskiego Kłos Pełczyce zremisował 1:1 z faworyzowaną Gavią Choszczno. Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się bramkarz przyjezdnych, Paweł Sadkowski, który fantastycznymi interwencjami uchronił Gavię od porażki.

Bohaterem Sokoła Pyrzyce został Michał Pawlik, który zwycięska bramkę na 2:1 w meczu z Iskrą Banie zdobył w 92 minucie meczu! Dzięki tej wygranej  drużyna z Pyrzyc awansowała na 8 miejsce w tabeli. A jeszcze do 77 minuty spotkania wydawało się, że to goście wywalczą komplet punktów. Po bramce Jakuba Plesiniaka Iskra długo prowadziła, na 1:1 w 77 minucie trafił Konrad Bednarski, a tuż przed ostatnim gwizdkiem na 2:1 dla Sokoła podwyższył wspominany Pawlik.