Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Gmina Myślibórz laureatem w Ogólnopolskim Plebiscycie!

Opublikowane

w dniu

Decyzją Rady Programowej Plebiscytu Samorządowa Marka Roku, Gmina Myślibórz została Laureatem w Konkursie organizowanym przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL! To ogromne wyróżnienie dla myśliborskiego samorządu.

– W naszym plebiscycie za rok 2020 wzięliśmy pod uwagę ok. 500 gmin z najlepszymi wynikami z całej Polski. Naszą nominację do ścisłego finału uzyskało 100 jednostek samorządu terytorialnego. Gmina Myślibórz zwyciężyła zostając laureatem w kategorii gmin miejsko-wiejskich – powiedział Robert Pacierpnik pełnomocnik Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców. – Gmina Myślibórz była przez nas zauważona i nominowana do nagrody już za rok 2019, ale wyniki ekonomiczne i efekty inwestycyjne w tym jakże trudnym 2020 roku zrobiły na kapitule ogromne wrażenie; nie wszystkie gminy tak znakomicie radziły sobie w przestrzeni inwestycyjnej w roku pandemii jak właśnie Gmina Myślibórz. Stąd jednogłośna decyzja o przyznaniu nagrody – Samorządowej Marki Roku 2020 Gminie Myślibórz – jedynej z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Do Nagrody Burmistrz Roku 2020 w kategorii gmin miejsko-wiejskich do 20 tys. mieszkańców nominację i nagrodę laureata zdobył również Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.

– W procesie rozwoju Gminy Myślibórz kapituła Samorządowej Marki Roku dostrzega sprawnie i konsekwentnie realizowaną strategię rozwoju, czego najlepszym przykładem są uzbrojenie gruntów inwestycyjnych w ramach podstrefy przemysłowej w bardzo atrakcyjnej lokalizacji połączone z budową obwodnicy miasta, a wskazanie celów strategicznych oraz ich realizacja to jest właśnie zasługa wójta, burmistrza, prezydenta – w tym wypadku Burmistrza Myśliborza Piotra Sobolewskiego. Wypada mi tylko pogratulować Panu Burmistrzowi determinacji, konsekwencji i zaangażowania, z jakim realizuje i osiąga wytyczone cele. Żałuję jedynie, że nie dane nam było dokonać wręczenia statuetek podczas corocznej Gali Samorządowej Marki Roku organizowanej w Warszawie, która w tym roku, z przyczyn oczywistych wypadła z harmonogramu – powiedział Robert Pacierpnik.

– To dla nas, mam tu na myśli moich najbliższych współpracowników, cały nasz zespół, całą administrację ale i Radę Miejską, wspólnie z którą podejmujemy decyzje, bardzo miła nagroda, dla mnie osobiście też bardzo miłe wyróżnienie – powiedział Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski. – Bardzo cieszymy się, że nasze starania i wysiłki zostały dostrzeżone na zewnątrz. Cieszymy się, że o Myśliborzu mówi się dobrze, zwłaszcza w kontekście dokonań infrastrukturalnych; inwestycyjnych i remontowych. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, wciąż jeszcze bardzo dużo pracy przed nami, ale ta chwila, ten moment – w rzeczy samej bardzo sympatyczny.

 

Samorządowa Marka Roku to Program Promocji Regionów, którego organizatorem jest Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL oraz Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług. Plebiscyt jest przeprowadzany we współpracy i pod patronatem: Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich, Pracodawców RP, Polskiej Organizacji Turystycznej, Wojewody Lubuskiego, Dolnośląskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Woj. Lubelskiego, Małopolskiego, Lubuskiego, Podlaskiego, Świętokrzyskiego i Wielkopolskiego.

 

źródło: UMiG Myślibórz