Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Myśliborska sędzia tryumfuje w pierwszej bitwie. Gorzka pigułka dla Ziobry

Nowa Krajowa Rada Sądownicza postawiła się Ziobrze – pisze OKO.press. Nie zgadza się na dymisję sędzi, która odmówiła aresztu za Strajk Kobiet.

 

KRS nie zgodziła się z wnioskiem popieranym przez Anną Dalkowską (zastępczyni ministra Zbigniewa Ziobry). Dymisji wiceprezes sądu w Myśliborzu, która podejmowała decyzje wbrew temu, czego chciała prokuratura, na razie nie będzie.

Wniosek o odwołanie i dyscyplinarka dla sędzi Alicji Karpus-Rutkowskiej postrzegana była jako kara za to, że nie znalazła podstaw do tymczasowego aresztu dla uczestnika Strajku Kobiet, który uderzył księdza (po incydencie obaj mężczyźni się pogodzili). Uznała, że podejrzany nie musi być przetrzymywany w areszcie. To rozzłościło decydentów w Ministerstwie Sprawiedliwości, którzy chcieli wyciągać konsekwencje wobec sędzi.

Decyzja nowej Krajowej Rady Sądownictwa jest sporym zaskoczeniem. Rada negatywnie zaopiniowała wniosek wiceminister Dalkowskiej.

Jak informuje OKO.press, resort sprawiedliwości będzie jednak mógł odwołać sędzię, ponieważ opinia Rady nie jest wiążąca. Byłaby wiążąca, gdyby przeciw odmowie było 2/3 głosujących. A tu zabrakło dwóch głosów.

 

Więcej o sprawie przeczytacie tutaj:

Zastępczyni Ziobry chce zdegradować sędzię z Myśliborza!