Connect with us

BARLINEK

„Programiści i lekarze – możecie zmienić świat” – lekarze, studenci i programiści z regionu poszukiwani

Opublikowane

w dniu

 

Personel medyczny potrzebuje wsparcia, a obecna epidemia wyraźnie to pokazuje. Polsko-amerykański startup może odmienić losy służby zdrowia na całym świecie. Lekarze, studenci medycyny i programiści mogą przynieść rewolucję. „Każdy z Was może z nami pracować” – mówi Damian Ratajczak.

 

Na całym świecie odnotowuje się coraz większe zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę medyczną, tymczasem chętnych na naukę medycyny jest coraz mniej. Według statystyk, powodem  jest m.in. stres, jaki towarzyszy akademikom uczącym się na kierunkach medycznych. W Polsce powstaje aplikacja o nazwie QUPI, którą już na etapie projektu zainteresowały się najbardziej prestiżowe uczelnie w USA i Wielkiej Brytanii. Polsko-amerykański projekt ma na celu zachęcić i pomoc w bezstresowej nauce medycyny. Twórcy aplikacji są o krok do spełnienia jednego ze swoich marzeń:

–  Dane przekazywane przez Polską Misję Medyczną są zatrważające – mówi Damian Ratajczak, współtwórca projektu. – Dziś na świecie brakuje około 10,3 mln pracowników służby medycznej, w 2030 roku niedobór personelu według szacunków wyniesie 15 mln. Oznacza to, że coraz więcej ludzi nie będzie miało dostępu do podstawowej opieki medycznej. Chcemy to zmienić – tłumaczy.

Przy projekcie pracuje już kilku programistów i naukowców z zakresu medycyny. QUPI wciąż jest w  fazie testów i rozbudowy, a już posiada ponad 10 tysięcy zagadnień medycznych. Obecnie rozpoczyna się rekrutacja i poszukiwane są osoby, które pomogą w rozwoju projektu.

 

Nie tylko medycy. Jest dużo pracy dla programistów

– Przystępując do prac nad aplikacją, wiedzieliśmy, że jest ogromne zapotrzebowanie na nowe technologie, które pomogą w kształceniu pracowników służby zdrowia – tłumaczy Damian Ratajczak. – Kiedy uruchomiliśmy wersję testową i podzieliliśmy się nią z lekarzami i wykładowcami na uczelniach medycznych, dostaliśmy komunikat zwrotny w postaci „To fantastyczny projekt”. Myślimy już o rozwoju i przygotowaniu aplikacji pod konkretne specjalizacje, dla chirurgów, stomatologów, alergologów, wirusologów i innych – tłumaczy.

Twórcy poszukują do współpracy nie tylko medyków, chcących udoskonalać wiedzę publikowaną w aplikacji, ale także programistów. Projekt opiera się na następujących technologiach jak m.in. AWS (Amazon Web Services – chmura Amazonu), języku programowania Node.js, wykorzystaniu front-end zapewniającego właściwe interakcje użytkownika z interfejsem.

– Brakuje nam deweloperów – zdradza Damian Ratajczak reprezentujący QUPI. – Oferujemy rynkowe stawki jeśli chodzi o wynagrodzenie. Chcemy jak najszybciej ukończyć pracę nad projektem i przekazać go uczelniom medycznym, lekarzom oraz studentom medycyny. Epidemia, która dziś mocno daje się we znaki na całym świecie, pokazuje, jak duża wartością jest sprawnie działająca służba zdrowia i jak ważne jest zapewnienie, by w szpitalach nie zabrakło personelu – dodaje.

Jak tłumaczy Damian Ratajczak, praca przy budowie aplikacji to nie tylko możliwość zbierania doświadczenia zawodowego, nie tylko szansą na angaż, ale przede wszystkim możliwość pracy przy idei, dzięki której można będzie zatrzymać niepokojący trend coraz większego problemu z dostępnością lekarzy dla ludzi na całym świecie.

Osoby, które zechcą dołączyć do misji QUPI, znajdą szczegóły ofert pracy tutaj: https://sowamarketing.com/pl/kariera.