Connect with us

INWESTYCJE

Utrudnienia niebawem się skończą. Obwodnica już jesienią

Ruch wahadłowy na Bohaterów Warszawy utrudnia życie kierowcom. Niebawem Myślibórz odetchnie, już jesienią będzie można ominąć centrum na rzecz obwodnicy.

 

Utrudnienia pojawią się w okolicach skrzyżowania z ulicą Pionierów mają niebawem się zakończyć, według inwestora potrwają do 19 marca.

Inwestycja ma się zakończyć w najbliższych miesiącach, jesienią kierowcy będą mogli już korzystać z obwodnicy o długości 3,4 km. Za budowę drogi odpowiedzialna jest firma Maldrobud, a wartość umowy podpisanej w maju 2019 r. to ponad 41 mln zł.

Budowana obwodnica, która ma odciążyć miasto, będzie częścią drogi krajowej nr 26 i ominie centrum miasta od południa, zostanie poprowadzona w większości po śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.

W miejscu połączeniem dróg krajowych nr 23 i 26 powstanie rondo, dalej na obwodnicy powstaną dwa skrzyżowania, jedno z ulicą Łużycką, a drugie przy końcu obwodnicy będące połączeniem z obecną drogą krajową w kierunku centrum Myśliborza.