Connect with us

MYŚLIBÓRZ

25-latek zniszczył figury. Policja ujęła sprawcę

Opublikowane

w dniu

Pięć lat więzienia grozi mężczyźnie, który zniszczył dwie figury przy myśliborskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Sprawca odrąbał głowę postaci św. Faustyny i podziurawił figurę Jezusa.

Jak informuje Radio Szczecin, myśliborscy policjanci zatrzymali w związku z dewastacją 25-latka, którego podejrzewają o dokonanie zniszczeń. Usłyszał on już zarzut uszkodzenia mienia. Został objęty policyjnym dozorem. Funkcjonariusze nie informują czy przyznał się do winy.

Sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

Tymczasem mieszkańcy regionu mocno krytykują polityków, którzy promują się na akcie wandalizmu. Zdjęcia i filmy pod zniszczonymi figurkami zrobił sobie m.in. wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki i prawicowi parlamentarzyści.

„Rozumiem że Ktoś wierzy, ale niech nie łączy sprawowania funkcji państwowych z wiarą. Jeżeli Pan Wojewoda miał potrzebę się pomodlić, powinien pojechać prywatnie bez kamer i fotografa z Radia Szczecin. „… Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie…” – Ewangelia wg. św. Mateusza, komentuje Grzegorz Woźniak.

Inny internauta pyta, czy:

– Wojewoda Zachodniopomorski, znany z cenzurowania swojego profilu, partyjny członek, pojechał się tam modlić prywatnym samochodem, poza godzinami służbowymi, albo wziął urlop?

Internauci są natomiast zgodni co do jednego: bez względu na to, czy ktoś jest chrześcijaninem, czy nie, nie powinien się dopuścić takiego aktu wandalizmu.

 

Foto: screen Radio Szczecin