Connect with us

BARLINEK

Będzie dużo remontów! Są pieniądze na drogi w Myśliborzu, Dębnie i Barlinku!

Opublikowane

w dniu

Są kolejne środki na budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg! Aż sześć inwestycji dostało dofinansowanie, a kolejna czeka na liście rezerwowych z dużą szansą na to, że w drugiej połowie roku otrzyma wsparcie.

 

To będzie rok inwestycji drogowych. Aż sześć inwestycji z naszego regionu otrzymało dofinasowanie na realizację zdań. Remont dróg będą prowadzone na terenie całego powiatu.

Powiat myśliborski otrzymał dofinansowanie na przebudowę drogi na odcinku Sumiak-Karsko, inwestycja jest oszacowana na 3 076 823,76 zł, z czego połowę tych pieniędzy będzie pochodziło z budżetu powiatu.

Kolejne 2 558 814,80 złotych zostanie skierowane w ramach dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej nr 2125Z (od drogi krajowej nr 23 do końca miejscowości Dalsze).

Gmina Myślibórz dostała 50% dofinansowania na przebudowę ulicy Pionierów wraz z jej odwodnieniem oraz 60% na przebudowę ulicy Daszyńskiego w Myśliborzu – ta inwestycja oszacowana jest na 2 037 090,36 zł.

Gmina Dębno otrzyma wsparcie w związku z planowaną budową odcinka ul. Matejki w Dębnie.

Gmina Barlinek dostanie  623 144,25 zł na przebudowę ul. Tadeusza Kościuszki na odcinku blisko 500 metrów.

Dodatkowo na 5 miejscu na liście rezerwowej znalazła się inwestycja w Dębnie, związana z przebudową ul. Ofiar Katynia. Ewentualne dofinansowanie uzależnione jest od możliwych oszczędności, jakie uda się uzyskać innym samorządom w przetargach. Jest duża szansa na to, że w drugiej połowie roku gmina trzyma dofinansowanie i na to zadanie.