Connect with us

BARLINEK

Będzie można zwiedzić zakład, w którym buduje się jachty. Wyjątkowy dzień z TTS

Opublikowane

w dniu

To jedna z największych firm w Europie, która specjalizuje się w budowie jachtów. W najbliższą sobotę otwiera się… na zwiedzających! Będzie można obejrzeć większą część zakładu produkcyjnego w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Producent zapowiada moc atrakcji dla wszystkich, bez względu na wiek.

 

Dzień Otwarty TTS jest organizowany z myślą o mieszkańcach regionu, pracownikach firmy i ich rodzinach, żeglarzach, jak i tych, którzy szukają atrakcyjnej pracy.

– Wiele osób zna naszą firmę z przekazów medialnych, ale niewiele osób tak naprawdę miało okazję obejrzeć, jak wygląda proces produkcji luksusowego jachtu czy łodzi motorowej – mówi Magdalena Zabłocka-Tutka, HR Business Partner w TTS. – Wielu żeglarzy korzysta z jednostek, które powstawały w naszym goleniowskim zakładzie, ale nie wie, jak są budowane, ile pracy wkładamy w to, by te jednostki były bezpieczne i dawały radość z pływania po akwenach na całym świecie – tłumaczy.

W ramach dnia otwartego w TTS będzie można obejrzeć halę produkcyjną i halę wyposażania jachtów. Będzie można obejrzeć gotowy, w pełni wyposażony jacht, efekt pracy załogi TTS. Firma przewidziała również strefę gastronomiczną i mnóstwo rozrywek. Jakich?

– To niespodzianka – uśmiecha się Magdalena Zabłocka-Tutka. – Ugościmy każdego, bez względu na wiek. Przewidzieliśmy atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych zwiedzających – dodaje.

Jak mówi, wielu pracowników firmy na co dzień opowiada swoim bliskim o tym, jak wygląda praca w TTS. Ile pracy trzeba włożyć w to, by powstała jednostka, która później zachwyca żeglarzy, czy też ile umiejętności potrzeba, by wykonać jacht. Tymczasem niewiele osób mogło rzeczywiście zobaczyć to na własne oczy.

– Współczesny szkutnik, czyli specjalista budujący jachty, musi posiadać umiejętności laminowania, znać się na obróbce drewna, być hydraulikiem, monterem, elektrykiem… to nie jest łatwa praca, przecież budowa jachtu to trudne zadanie – wyjaśnia Magdalena Zabłocka-Tutka. – Odwiedzając TTS, będzie można poznać ten wyjątkowy zawód – dodaje.

TTS należy do Grupy Hanse Yachts, jednego z największych producentów jachtów w Europie. Niedawno otworzył nowoczesne biuro projektowo-badawcze w Szczecinie, Balticdesign Institute. Tu będą projektowane nowe jednostki, w Goleniowskim zakładzie z kolei będą one budowane.

Dzień otwarty w TTS odbędzie się w sobotę, od godziny 9:00 i potrwa do 15:00. Zakład znajduje się na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, ul. Prosta 28 w Łozienicy.