Connect with us

BOLESZKOWICE

Będzie nowa droga w Kaleńsku. Projektanci ruszają z pracami!

Opublikowane

w dniu

Wiadomo, że przebudowa drogi obejmie odcinek o długości 2,2 kilometra. „To długo oczekiwana inwestycja, mieszkańcom bardzo na niej zależało i udało mi się przekonać zarząd powiatu do tego, że trzeba tę drogę wyremontować” – mówi Waldemar Pacewicz.

 

Powiat podpisał umowę na wykonanie dokumentacji technicznej na przebudowę drogi w Kaleńsku o długości 2,2 kilometra. Zleceniobiorcą jest biuro projektowe RAMIKO z Bogdańca. Na wykonanie całej dokumentacji ma czas do 31 października, prócz typowego dla inwestycji projektu drogi, projektanci muszą także uzyskać wszystkie niezbędne do budowy pozwolenia i uzgodnienia, czy też oszacować koszty inwestycji.

– To długo oczekiwana inwestycja, mieszkańcom bardzo na niej zależało i udało mi się przekonać zarząd powiatu do tego, że trzeba tę drogę wyremontować – mówi Waldemar Pacewicz, radny powiatowy i kandydat na wójta gminy Boleszkowice. – Prowadziłem wiele rozmów z mieszańcami Kaleńska, znam ich problemy i udało się je rozwiązać, tę drogę przebudujemy, czekamy na dokumentację projektową – komentuje.

Zaznacza, że to niejedyna inwestycja powiatu na drogach gminy Boleszkowice, wskazuje również, że planowane są kolejne.

Już wcześniej starosta Andrzej Potyra przyznawał na łamach naszego portalu, że Waldemar Pacewicz z dużym zaangażowaniem walczy o inwestycje na terenie gminy Boleszkowice.

– Mam ku temu argumenty, ponieważ za tymi inwestycjami stoję nie tylko ja, ale przede wszystkim mieszkańcy, z którymi się spotykam i rozmawiam – kwituje Waldemar Pacewicz.