Connect with us

BARLINEK

Bezrobocie w powiecie myśliborskim. Najgorzej jest w Nowogródku Pomorskim

Opublikowane

w dniu

Zaglądamy do statystyk Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Na koniec lutego 2021 na Pomorzu Zachodnim stopa bezrobocia wyniosła 8,8%, bez pracy pozostawało 55 030 osób. A jak wygląda sytuacja w naszym powiecie?

 

8,8% – taką stopę bezrobocia mieliśmy na Pomorzu Zachodnim na koniec lutego. Wprawdzie liczba 55 030 osób zarejestrowanych jako bezrobotni w urzędach pracy wydaje się duża, to pamiętajmy, że wiele z tych osób pracy podjąć nie chce, a rejestrowanie się ma tylko charakter formalny, by być ubezpieczonym.

Powiat myśliborski ma wskaźnik na poziomie 4,6% (1 799 osób bez pracy), to jeden z najniższych wskaźników w całym województwie. Lepiej prezentują się tylko aglomeracje miejskie (Kołobrzeg, powiat stargardzki, Świnoujście, powiat policki i Szczecin).

Sprawdzamy, jak wygląda wskaźnik bezrobocia (liczba bezrobotnych do liczby ludności w wieku produkcyjnym  według danych demograficznych) w naszym powiecie w rozbiciu na poszczególne gminy.

Boleszkowice – 4,2%

Myślibórz – 4,3%

Barlinek – 4,6%

Dębno – 4,7%

Nowogródek Pomorski – 5,3%.

 

Za ciekawostkę można uznać fakt, że Dębno, najbogatsza gmina w powiecie, ma jeden z najwyższych wskaźników (gorzej pod tym względem prezentuje się tylko gmina Nowogródek Pomorski).