Connect with us

BARLINEK

Burmistrz Barlinka ma powody do zmartwienia? W naszej ankiecie był bez szans

Opublikowane

w dniu

Nie obecny burmistrz Barlinka, ale lokalna przedsiębiorczyni zdobyła największe poparcie w naszym małym sondażu przedwyborczym w gminie Barlinek. Nie wiaodmo, czy zwyciężczyni będzie w ogóle zainteresowana startem w wyborach, ale widać wyraźnie, że mieszkańcy Barlinka chcą zmian.

 

Kiedyś mieszkańcy okolicznych miejscowości spoglądali na Barlinek oczami zazdrości. Małe, ale szybko rozwijające się miasto, z ciekawą infrastrukturą turystyczną. Dziś Barlinkowi mało kto zazdrości, od lat bowiem mówi się o stagnacji. Czy nasza ankieta przedwyborcza jest wyrazem koniecznych zmian? Oceńcie sami, ale jedno jest pewne: obecny burmistrz w naszym małym badaniu sondażowym nie może liczyć na reelekcję.

Najwięcej głosów zdobyła Ewa Jasińska, przedsiębiorczyni, lokalna aktywistka i świetna floryska (Ena – Pracownia Jasińska), uzyskała poparcie aż 39,5% respondentów. Na drugim miejscu znalazł się Zygmunt Siarkiewicz (30,2%), były burmistrz Barlinka, obecnie Dyrektor w Ogrodach Przelewice. Trzeci wynik – 11,4% przypadł Klaudii Krzyżanowskiej, kolejnej przedsiębiorczyni z Barlinka. Obecny burmistrz Barlinka otrzymał w naszej ankiecie tylko 1 głos poparcia.

Trudno to przełożyć na przedwyborcze prognozy, na ten moment nie wiadomo, czy którakolwiek z wymienionych osób w ogóle zdecyduje się na start w wyborach i – jak w przypadku obu przedsiębiorczyń – rozważa angażowanie się w lokalną politykę.