Connect with us

BIZNES

Był konkurs i już go nie ma… Przedziwna historia w ZGDO

Opublikowane

w dniu

Nieprędko poznamy nowego Prezesa Zarządu ZGDO. Wprawdzie Rada Nadzorcza spółki ogłosiła konkurs na to stanowisko, ale go nie rozstrzygnęła.

 

Rada Nadzorcza Spółki „Spółka Gmin Dolnej Odry” ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu, ale stanowisko pozostanie póki co bez obsady.
– Rada Nadzorcza Spółki Gmin Dolnej Odry uprzejmie informuje, że konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu nie został rozstrzygnięty – informuje Przewodniczący Rady Nadzorczej, Józef Chodarcewicz.
Wśród kandydatów byli m.in. Łukasz Dombek, pracujący obecnie w Centrum Wspierania Biznesu Urzędu Miejskiego w Dębnie, Anna Sobczyńska, która obecnie pełni funkcję Sekretarza Gminy Boleszkowice, czy też Adam Fedorowicz, były burmistrz Chojny.
Brak prezesa to poważny problem nie tylko dla spółki, ale i dla całego Związku Gmin Dolnej Odry, odpowiedzianego za gospodarkę śmieciową w gminach Banie, Bielice, Boleszkowice, Cedynia, Dolice, Lipiany, Marianowo, Moryń, Stare Czarnowo i Warnice.
W tle walki o fotel prezesa jest bunt mieszkańców przeciwko podwyżkom cen za wywóz odpadów. Trwa zbiórka podpisów pod petycją wzywającą Związek do obniżki opłat. Pod petycją podpisało się ponad 700 osób.