Connect with us

DĘBNO

Do Dębna ma przyjechać religijna mistyczka. Znany jezuita przyznaje: „To rodzaj manipulacji ludźmi”

Opublikowane

w dniu

Jak pisze Wprost, do naszego regionu ma przyjechać Gisella Cardia, która miała doświadczyć maryjnego objawienia. Jej opiekunem jest kapłan, który ma zakaz prowadzenia działalności duszpasterskiej.

 

Według polskiego opiekuna duszpasterskiego, Włoszka urodziła się martwa, nie dawała znaków życia, ale jej bliscy udali się pod figurę Matki Bożej i tam zapewnili, że jeśli Bóg przywróci martwe dziecko do życia, to na chrzcie otrzyma ono imię Maryja… i tak się stało.

Według słów ks. Grzegorza Bliźniaka, który jest organizatorem spotkań mistyczki Giselli Cardii, w okresie Wielkiego Postu Włoszka ma stygmaty rąk, nóg i głowy.

Jak się dowiedzieliśmy, na trasie jej polskiego tournée znajduje się Dębno i pobliska Chojna. W Dębnie ma opowiadać o swojej bliskości z Matką Boską i przekazać przesłanie do Polaków.

Jak czytamy w tygodniku Wprost: „To rodzaj manipulacji ludźmi, wykorzystywania niewiedzy” – komentuje parafialne tournée Giselli Cardii jezuita o. Dariusz Piórkowski. Jak się okazuje, włoscy biskupi nie uznają jej „objawień”, a polskim „opiekunem” mistyczki jest ksiądz, wobec którego biskup wydał dekret zakazujący prowadzenia działalności duszpasterskiej.

Spotkanie z mistyczką odbędzie się dziś w parafii Matki Bożej Fatimskiej, ul Pułaskiego 22 o godzinie 16:00.