Connect with us

DĘBNO

Dwaj wspaniali strażacy z regionu potrzebują pomocy

Opublikowane

w dniu

Nigdy nie zawahali się, kiedy trzeba było pomoc drugiej osobie. Paweł Konieczek i Piotr Poprawa do strażacy z naszego regionu, którzy przez lata strzegli naszego bezpieczeństwa. Teraz sami potrzebują pomocy.

 

Paweł Konieczek od lat spełniał się jako strażak, pełniąc służbę w Myśliborzu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego doznał poważnego urazu prawego oka. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważny jest to narząd dla człowieka i jak trudno bez niego funkcjonować.

O niczym tak bardzo nie marzy, jak o tym, by wrócić do swojego życia sprzed wypadku, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Jego wielką szansą na to, że to marzenie uda się spełnić, jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt (ok. 30 tys. dolarów) jest dla niego ogromny, tak naprawdę bez Waszej pomocy nie do zdobycia.

Naszego strażaka można wesprzeć przyłączając się do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/pawel-koniczek.

To nie jest jedyny strażak z naszego regionu, który zmaga się z przeciwnościami losu. Piotr Poprawa także pracował niosąc pomoc innym ludziom. W 2008 roku zaczęły się problemy z mówieniem, niedowładem ciała, osłabieniem wzroku… diagnoza nie pozostawiała wątpliwości: stwardnienie rozsiane. Postępująca choroba doprowadziła do tego, że Piotr musiał opuścić strażacką remizę. Można mu pomóc przekazując 1% podatku, środki pomogą w leczeniu i rehabilitacji.

Aby przekazać 1% podatku, należy w zeznaniu rocznym wpisać: KRS 0000186434. Konieczne jest wpisywanie w rubryce: „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, cel szczegółowy 1%” – 749/P Piotr Poprawa.