Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Dziś protest kobiet w Myśliborzu. Organizatorka do policji” „Spróbujcie nękać mnie”

Opublikowane

w dniu

O godzinie 15:00 na rynku w Myśliborzu odbędzie się spontaniczny spacer kobiet. To forma protestu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

 

W Myśliborzu będą dziś protestować nie tylko mieszkanki Myśliborza, ale całego regionu. Jak pisze na swoim facebookowym profilu posłanka Magdalena Filiks: „Milena nigdy nie będzie szła sama”. Chodzi o niepełnosprawną Milenę Kwiatkowską z Myśliborza, którą lokalna policja chce ukarać za organizację nielegalnych protestów.

Posłanka nie przebiera w słowach, jak mówi dziennikarzom Gazety Wyborczej:

– Jadę do Myśliborza, żeby powiedzieć pani Milenie i innym kobietom: „Nie będziesz szła sama”. To, co policja robi pani Milenie, to zastraszanie. Policja ciąga niepełnosprawną osobę, która prawa nie łamie, bo przecież później sądy tego typu sprawy umarzają. Każdy ma prawo protestować. Dla mnie pani Milena jest bohaterką.

I zwraca się do policjantów informując, że to właśnie ona, Magdalena Filiks jest organizatorką dzisiejszego spontanicznego spaceru po Myśliborzu:

– To ja będę organizatorką tego protestu. Spróbujcie nękać mnie.

Według statystyk, policja chcąca karać organizatorów spontanicznych protestów, masowo przegrywa w sądach. Sądy bowiem uznają zaledwie w 2,5% przypadków, że interwencje policji, które kończyły się wystawieniem mandatu, było prawidłowe. Aż 97,5 % spraw jest przez sądy oddalanych, czyli policja przegrywa je w sądzie.