Connect with us

BARLINEK

Ewelina Czaplińska: „Dostosowaliśmy się do obecnej sytuacji, jesteśmy mobilni ze swoimi usługami”

Opublikowane

w dniu

Wracają obostrzenia, od 20 marca Polska znów będzie zamknięta. Lockdown odczuwają przedsiębiorcy, także z sektora usług finansowych. Jak mówi Ewelina Czaplińska, właściciel placówki partnerskiej Banku Santander, trzeba się dostosować do sytuacji. Bankierzy stali się bardziej mobilni niż dotychczas.

Niektórzy boją się koronawirusa bardziej, inni mniej. Ale każdy chce żyć i tęskni za normalnością. Niektóre firmy musiały mocno zmienić sposób funkcjonowania, by przetrwać w czasie epidemii. Jak zdradza doradca finansowy, Ewelina Czaplińska, w przypadku bankowości tak drastycznych zmian nie ma.

– Banki co do zasady są ostrożniejsze podczas przyznawania kredytów, ale nie zamykają się na klientów – informuje. – W usługach finansowych postawiliśmy przede wszystkim na mobilność. Ten system jest bezpieczniejszy, ale też bardziej pożądany przez klientów – dodaje.

Dziś doradcy finansowi dojeżdżają do siedzib firm lub do domów. Tak można przygotować się do kredytu hipotecznego, wziąć pożyczkę, założyć konto bankowe, zdobyć kartę kredytową, podpisać umowę leasingową na zakup sprzętu, maszyn lub samochodu.

– Praktycznie każda usługa, jaką oferują banki, może być świadczona w dowolnym miejscu, niekoniecznie w placówce bankowej – mówi Ewelina Czaplińska. – To dla klientów wygodne, czują się bezpieczniejsi, mogą liczyć na indywidualne podejście ze strony doradców finansowych, oszczędzają też sporo czasu. Doceniają to szczególnie mieszkańcy mniejszych miejscowości, w których nie ma placówek bankowych, a potrzeby korzystania z usług banku są takie same, a często nawet i większe, ponieważ to w doradca jest odpowiedzialny za edukację swojego klienta, który podczas konieczności pozostania w domu, dzięki naszemu wsparciu, jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi, czasem skomplikowanymi sprawami finansowymi – dodaje.

Ewelina Czaplińska od prawie 6 lat jest właścicielem placówki partnerskiej Banku Santander w Dębnie. Często z jej usług, jako doradcy finansowego korzystają też mieszkańcy Boleszkowic, Myśliborza, czy nawet innych, bardziej oddalonych od Dębna miejscowości.