Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Faustyna bez głowy. Jeśli policyjne śledztwo w sprawie dewastacji na terenie Sanktuarium

Opublikowane

w dniu

W nocy z czwartku na piątek, nieznani jak na razie sprawcy, odcięli głowę figurze św. Faustyny, znajdowała się ona na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu. Śledczy mają już zabezpieczony monitoring.

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu jest miejscem znanym w całej Polsce, wierni chętnie przybywają do tego miejsca kultu. Kilka dni temu doszło do dewastacji, znajdującej się na terenie obiektu figura św. Faustyny została pozbawiona głowy.
Na razie nie wiadomo, czy dewastacja miała miejsce na tle religijnym, czy to jedynie pijacki wybryk. Nie wiadomo nawet, czy sprawca był sam, czy może figurę zniszczyła grupa osób. Policja wszczęła śledztwo i jak informuje Radio Szczecin, został już zabezpieczony monitoring.
– Policja dowiedziała się o tym po nagłośnieniu w mediach społecznościowych. Wcześniej nikt nie złożył stosownego zawiadomienia. Po tej informacji nawiązaliśmy kontakt z proboszczem tego kościoła. Aktualnie są prowadzone czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia – mówi dla Radio Szczecin Łukasz Niewiński, z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

 

Foto: kuria.pl