Connect with us

DĘBNO

Mieszkańcy mówią o zaśnieżonych drogach, urząd zapewnia, że drogi są odśnieżone

Opublikowane

w dniu

Czy drogowcy są dobrze przygotowani do tegorocznej zimy? Mieszkańcy Dębna wskazują na drogi, na których zalega śnieg lub lód, co stwarza zagrożenie. Urzędnicy z kolei zapewniają, że każdym wystąpieniu opadów śniegu, nawierzchnia jest odśnieżana zgodnie ze standardami.

 

Lód i śnieg, według mieszkańców Dębna, utrudniają poruszanie się po gminnych drogach. Wskazują na kilka ulic, w tym ulicę Mireckiego, jako najbardziej newralgiczne miejsca. I pytają, czy magistrat kontroluje pracę drogowców.

Jak nam tłumaczy Lidia Dembkowska, Inspektor ds. drogownictwa Wydział Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej:

– Jezdnia ul. Mireckiego w miesiącu styczniu bieżącego roku była odśnieżana po każdym wystąpieniu opadów śniegu zgodnie ze standardem  utrzymania zimowego dróg gminnych. Wykonawca ponadto wskazał, że istotnym utrudnieniem  przy odśnieżaniu ulic są zaparkowane na ulicy samochody, które uniemożliwiają często odśnieżenie jezdni na całej jej szerokości. Odśnieżanie chodników należy do właścicieli nieruchomości przyległych do chodnika – informuje.

Lidia Dembkowska dodaje, że mieszkańcy mogą swoje uwagi i wnioski, w zakresie zimowego utrzymania dróg, kierować do niej lub Piotra Szymkiewicza (Kierownik Wydziału Gosp. Przestrzennej  i Komunalnej UM w Dębnie).