Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Myśliborska drogówka wręczyła rekordowy mandat w wysokości 2500zł

Opublikowane

w dniu

Po zmianach w przepisach zaostrzających kary dla kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego policjanci myśliborskiej drogówki wystawili już pierwsze wysokie mandaty za wykroczenia drogowe. Wyższe kary mają dyscyplinować kierowców, a tym samym poprawić bezpieczeństwo na drodze. Niestety niektórzy kierowcy nadal lekceważą przepisy ruchu drogowego. Warto pamiętać, że jeśli zostaniemy zatrzymani i ukarani mandatem po raz kolejny, kwoty zostaną podwojone.

 

Zadaniem policjantów drogówki jest przede wszystkim natychmiastowe reagowanie na wszystkie przestępstwa i wykroczenia, w szczególności te mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To codzienne zadania funkcjonariuszy. Od 1 stycznia 2022 r. wzrosły kary dla kierowców. Wysokie mandaty mają spowodować poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Podczas kontroli drogowych policjanci przypominają kierowcom o nowym taryfikatorze, natomiast osoby, które rażąco naruszają przepisy zostają ukarane mandatem.

Wśród kierujących byli tacy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h – skutkuje to otrzymaniem mandatu karnego w wysokości 1500 zł. Rekordzistą okazał się 30-letni mężczyzna, który na drodze S-3 kierując samochodem marki BMW M5 poruszał się z prędkością 203 km/h. W tym przypadku mundurowi z myśliborskiej drogówki byli bezwzględni. Na pirata drogowego nałożyli mandat karny w wysokości 2500 zł. Ww. kierującym przypisano 10 pkt karnych.

Warto pamiętać, że jeśli zostaniemy zatrzymani i ukarani mandatem po raz kolejny, kwoty zostaną podwojone, czyli przy najwyższym przekroczeniu prędkości musimy się liczyć z karą nawet 5000 zł.