Connect with us

BARLINEK

 Myśliborska drogówka z dronem na krajowej 23. Mamy nagrania! [VIDEO]

Opublikowane

w dniu

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna droga DK23” z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

 

Jak informuje oficer prasowy myśliborskiego garnizonu policji, asp. Jacek Poleszczuk, to kolejne tego typu działania na terenie powiatu myśliborskiego z wykorzystaniem policyjnego drona, skierowane wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W momencie, gdy operator zaobserwuje na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazuje informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmuje na drodze interwencję wobec sprawcy.

 

Akcja myśliborskiej ,,drogówki” wspierana przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przeprowadzona została 7 marca br., na przejeździe kolejowym w miejscowości Barnówko na drodze DK 23.

Obiektyw drona monitorował, jak kierowcy stosowali się do znajdującego się znaku drogowego STOP. Niestety wystarczyło kilka godzin, aby zarejestrować na nagraniu kierujących, którzy bez obowiązkowego zatrzymania pojazdu, przejeżdżali przez torowisko. Każdego z nich czekało spotkanie z policjantami, którzy wyciągali konsekwencje za tak skrajnie ryzykowne zachowania. W sumie mundurowi ujawnili 12 wykroczeń – 9 mandatów, 2 pouczenia oraz skierowano 1 wniosek o ukaranie do Sądu.

Kontrolowani kierowcy byli zaskoczeni całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu akcji. Policja poinformowała, że działania z wykorzystaniem drona będą kontynuowane.

OTO FILM, KTÓRY POKAZUJE ZACHOWANIA KIEROWCÓW:

1. Na nagraniu widać drogę, przejazd kolejowy oraz przejeżdżające pojazdy.
2. W tle widoczne są drzewa, znaki drogowe, torowisko, oraz drogę DK 23.
3. Na nagraniu widać poruszające się pojazdy.
4. Niektóre z pojazdów zatrzymują się respektując znak stop, a niektóre pojazdy nie respektują obowiązujących przepisów ruchu drogowego nie zatrzymując się zgodnie z oznakowaniem na drodze.
5. W oddali widać drogę DK 23 oraz funkcjonariusza Policji, wydającego polecenie do zjechania z drogi w celu przeprowadzenia kontroli drogowej.