Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Nowi policjanci w Myśliborzu

Opublikowane

w dniu

Na początku listopada 2020 r. w szeregi zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 82 kandydatów: 27 kobiet i 55 mężczyzn. Nowi funkcjonariusze w obecności Komendantów Miejskich i Powiatowych swoich jednostek wypowiedzieli słowa Roty składając uroczyste ślubowanie.
Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa ślubowania nowych policjantów mają skromniejszy charakter i odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni. Uroczystość przebiega w ścisłym reżimie sanitarnym oraz przy minimalnym udziale funkcjonariuszy.
Komendanci jednostek, gdzie odbywały się ślubowania gratulowali młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji i życzyli sukcesów zarówno w realizacji planów związanych z drogą zawodową, jak i w życiu osobistym.
Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.
Nowo przyjęci zasilą jednostki policji w Szczecinie, Koszalinie, Białogardzie, Choszcznie, Drawsku Pomorskim, Goleniowie, Gryficach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Łobzie, Myśliborzu, Policach, Sławnie, Stargardzie, Szczecinku, Świdwinie i Wałczu.
Pięćdziesięciu z nich będzie służyć w Komendach Miejskich Policji, dwóch w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, a pozostałe osoby w Komendach Powiatowych naszego garnizonu.
W 2020 roku zachodniopomorski garnizon przyjął już łącznie 247 funkcjonariuszy. W tym roku planowane jest kolejne, w dniu 30 grudnia.