Connect with us

INWESTYCJE

Nowogródek podejmie walkę z samowolą reklamową

Opublikowane

w dniu

To jedna z niewielu gmin na Pomorzu Zachodnim, która pracuje nad podjęciem tak zwanej uchwały krajobrazowej. Władze Nowogródka Pomorskiego chcą powstrzymać reklamową samowolę.

 

W sierpniu 2020 roku radni Nowogródka Pomorskiego, podejmując uchwałę, zobligowali wójta do stworzenia zasad umieszczania reklam na terenie gminy. To jedna z niewielu gmin na Pomorzu Zachodnim, która podejmuje walkę z reklamową samowolą. Czy to oznacza, że niebawem ograniczone zostanie wieszanie rozmaitych banerów, szyldów, tablic i rozklejania plakatów oraz ulotek?

Treść podjętej uchwały mówi, że wójt gminy musi opracować „zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane na terenie Gminy Nowogródek Pomorski”.

Prawo lokalne będzie dotyczyło nie tylko Nowogrodka Pomorskiego jako miejscowości, ale również całej gminy ze wszystkimi sołectwami, a także terenami przy drogach włącznie.

– Do dnia dzisiejszego trwają prace nad projektem uchwały krajobrazowej – informuje Kinga Figura-Kokocińska, inspektor do spraw zarządzania strategicznego i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Nowogródek Pomorski.

 

Foto: źródło UMiG Nowogródek Pomorski