Connect with us

BIZNES

Nowogródek próbuje sprzedać 5 hektarów pod inwestycje turystyczne

Opublikowane

w dniu

Od ponad roku na stornie internetowej gminy umieszczona jest oferta sprzedaży 5 hektarów terenu pod inwestycje związane z turystyką. Samorząd liczy na sprzedaż, ale w dobie pandemii branża turystyczna cierpi najbardziej. Czy to oznacza brak zainteresowania?

 

Pięć hektarów przeznaczonych na działalność turystyczną, z wydzielonymi miejscami na parking zieleń, zespół boisk, plaży trawiastej i drogi dojazdowej. Czy oferta Nowogródka Pomorskiego jest atrakcyjna?

Na stronie internetowej gminy prócz grafiki z niewielką ilością informacji, nie ma zbyt wielu danych dla inwestora. Wiadomo jedynie, że teren leży nad urokliwym jeziorem w miejscowości Karsko. Oferta umieszczona na BIP została już ponad rok temu, ale jak widać, zainteresowanie jest niewielkie. I trudno się temu dziwić, dziś inwestowanie w branżę turystyczną dotkniętą obostrzeniami epidemiologicznymi, to duże ryzyko.

Przez 14 miesięcy od publikacji, ofertę obejrzało zaledwie 66 osób (tyle pograń folderu pokazuje serwis Biuletynu Informacji Publicznej).