Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Pierwsze dni z nowym taryfikatorem. Rekordzista dostał 1500 zł mandatu

Opublikowane

w dniu

Już 1 stycznia obowiązują przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości czy zachowania godzące w bezpieczeństwo pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego również muszą liczyć się z wysokimi karami za niektóre przewinienia. W pierwszych dniach nowych zasad, rekordzista otrzymał od myśliborskiej policji mandat 1500 zł i 10 punktów karnych.

 

Tylko w pierwszych dniach obowiązywania nowego taryfikatora myśliborscy policjanci ruchu drogowego ujawnili wielu kierujących dopuszczających się przekroczenia dozwolonej prędkości. Rekordzistka w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h pędziła 179 km/h. Kolejny przypadek to kierujący Mercedesem, który za nic miał obowiązujące przepisy i poruszał się z prędkością 174 km/h. Myśliborscy policjanci byli czujni i szybko ostudzili zapędy piratów drogowych. Oba opisywane przypadki miały miejsce na drodze S-3 gdzie dopuszczalna prędkość to 120 km/h. Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów na kierujących nałożono mandaty karne w wysokości 1500 zł a ich konta punktowe wzbogaciły się o 10 pkt. karnych.

Warto również zwrócić uwagę na wysokość kar za kierowanie pojazdem niemechanicznym w stanie po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości – tutaj kary wynoszą odpowiednio 1000 zł i 2 500 zł.