Connect with us

BIZNES

PIG jako ciało doradcze w gminie?

Opublikowane

w dniu

 

Północna Izba Gospodarcza w Dębnie działa coraz aktywniej. Czy jej głos będzie brany pod uwagę przy decyzjach najwyższych urzędników w gminie? Burmistrz, Grzegorz Kulbicki zapewnia, że będzie wsłuchiwał się w głos przedsiębiorców.

 

Czy funkcjonowanie PIG w Dębnie przysłuży się gminie gospodarczo?

– Mam taka nadzieję – uśmiecha się Grzegorz Kulbicki, burmistrz Dębna. – Każda organizacja, która zrzesza przedsiębiorców jest dla mnie dodatkowym ciałem doradczym i opiniującym, miejscem spotkań praktyków doświadczonych w zakresie biznesu, z którymi możemy się wspólnie wymieniać doświadczeniami – dodaje.

Grzegorz Kulbicki wskazuje, że będzie od miejscowych przedsiębiorców czerpał sporo informacji i będą one brane pod uwagę przy ważnych dla gminy decyzjach.

– W najbliższym czasie mamy przecież ustalanie budżetu na 2022 rok, przed nami decyzje podatkowe, w tym od nieruchomości. Chcemy ten budżet skonsultować z przedsiębiorcami. Za chwilę będziemy rozpoczynali prace nad strategią rozwoju gminy i nie wyobrażam sobie, żeby nie było tutaj współpracy między gminą a gronem przedsiębiorców – tłumaczy Grzegorz Kulbicki.

Zapytaliśmy burmistrza, czy zdarzyło mu się już spotykać z przedsiębiorcami i słuchać ich uwag.

– Tak, zdarzyło się już, z prezesem oddziału cyklicznie się spotykamy i omawiamy rozmaite kwestie, przedstawia mi opinie przedsiębiorców. Notuję wszystkie uwagi, większość z tych rozmów dotyczy działania długofalowego, którego celem jest rozwój gospodarczy gminy – informuje Grzegorz Kulbicki.