Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Podejrzany o wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości narkotyków stanie przed sądem

Opublikowane

w dniu

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec podejrzanego o dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

 

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie w okresie od 26 kwietnia 2021r. do 29 kwietnia 2021r. wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Jak ustalono w trakcie przeprowadzonego przez funkcjonariuszy Policji w dniu 29 kwietnia 2021r. przeszukania mężczyzny ujawnili przy nim worek foliowy z zawartością białego proszku, cztery tabletki koloru zielonego oraz zawiniątko z zawartością białego proszku. Z kolei w wyniku przeszukania miejsca jego zamieszkania znaleźli dziewięć kolejnych woreczków foliowych wypełnionych białym proszkiem, ukrytych w wiadrze. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że podejrzany w dniach 26 i 27 kwietnia 2021r. dokonał nabycia znacznej ilości narkotyków w Holandii, które następnie przywiózł do Polski. Łącznie podejrzany przywiózł 137,298 gramów netto siarczanu amfetaminy oraz 4 tabletki i 2,201 grama proszku zawierających w swoim składzie MDMA.

W ocenie biegłych zabezpieczona ilość narkotyków mogła wywołać efekt odurzenia u 4589 osób.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 21) tylko częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożenia wyjaśnień. W przeszłości był już karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 55 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałania narkomanii grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.