Connect with us

BARLINEK

Podpisano porozumienie o współpracy przy realizacji infrastruktury turystycznej na obszarze Barlineckiego Parku Krajobrazowego

Opublikowane

w dniu

 

 

W środę tj. 26 stycznia 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Pełczycach spotkali się przedstawiciele Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego (Dyrektor ZPKWZ Ryszard Mićko), Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwo Choszczno (Nadleśniczy Jarosław Zygała) oraz Gminy Pełczyce  (Burmistrz Pełczyc – Mirosław Kluk) i zawarli porozumienie w sprawie wyrażenia woli współpracy przy realizacji infrastruktury turystycznej na obszarze Barlineckiego Parku Krajobrazowego.

 

Współdziałanie stron porozumienia dotyczy w szczególności budowy obiektu o charakterze platformy lub wieży widokowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu w obiekty leśnej małej architektury turystycznej.

 

Celem tego działania jest ukierunkowanie ruchu turystycznego w części Parku znajdującego się na obszarze działalności Nadleśnictwa i Gminy, a stanowiącego część doliny rzeki Płoni.

 

Realizatorem działania będzie Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego.