Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Policjanci ostrzegają: Za to grozi mandat w wysokości 300 złotych!

Opublikowane

w dniu

Od początku roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. Rozszerzyły one co prawda uprawnienia pieszych w rejonie przejść dla pieszych, ale oprócz nowych uprawnień, zostały wprowadzone także pewne ograniczenia dla tej właśnie grupy Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. W trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy czy torowisko obowiązuje zakaz korzystania z telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać uwagę.

 

Pamiętajmy! Pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych, musi obserwować otoczenie i reagować na potencjalne zagrożenia ze strony kierujących pojazdami. Według wprowadzonego od początku bieżącego roku nowego taryfikatora, mandat za korzystanie na przejściu dla pieszych z telefonu komórkowego wynosi 300 złotych.

 

W związku z tym policja apeluje do pieszych o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów w tym zakresie. Nie zapominajmy, że to właśnie piesi są na tzw. przegranej pozycji w przypadku potrącenia przez pojazd.

 

Szanujmy życie nasze i innych uczestników ruchu drogowego i przestrzegajmy przepisy ruchu drogowego bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi, czy też kierowcami.