Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Poseł PO lansuje się pomysłem na kredyty. Marchewka powinien się spalić ze wstydu

Opublikowane

w dniu

Prawdopodobnie nie spodziewał się, że nawet zwolennicy PO będą go krytykować. Poseł Arkadiusz Marchewka lansuje pomysł, by dla osób do 45. roku życia wprowadzono dotowany przez państwo kredyt o stałym oprocentowaniu 0% na zakup lub remont pierwszego mieszkania. Internauci nie mają dla niego litości i podkreślają, że Marchewce brakuje podstawowej wiedzy w zakresie ekonomii.

 

Gdyby z takim pomysłem „wyskoczyła” zjednoczona prawica, zapewne wszyscy ekonomiści i opozycja w postaci Platformy Obywatelskiej krytykowaliby pomysł nazywając to rozdawnictwem. Tymczasem Tusk proponuje dla osób do 45. roku życia wprowadzenie dotowanego przez państwo kredytu o stałym oprocentowaniu 0 proc. na zakup lub remont pierwszego mieszkania. A zatem posłowie PO, w tym Arkadiusz Marchewka, lansują pomysł jako doskonałe wsparcie dla Polaków. Ale nawet ci, którzy zwykle stoją po stronie PO, nie szczędzą posła Marchewki i wytykają mu, że ewentualne dotacje do kredytów wiążą się z wydatkowaniem środków publicznych, a zatem podatków. W sumie każdy obywatel, jeśli nie nawet nie zapłaci odsetek od kredytu, to i tak zapłaci je… w podatkach do Skarbu Państwa.

To dość osobliwa sytuacja, wszak… poseł Marchewka jest doktorem nauk ekonomicznych. Tymczasem w sieci zawrzało i pod postami Marchewki w social mediach można przeczytać dziesiątki krytycznych komentarzy, wiele osób zarzuca posłowi braku podstawowej wiedzy w zakresie ekonomii.

To tylko nieliczne z komentarzy: