Connect with us

DĘBNO

Przez Dębno przebiegać będzie Blue Velo. To wyjątkowa trasa

Opublikowane

w dniu

Siedem kilometrów nowych tras i oznakowanie na aż 70 km – jest przetarg na kolejne inwestycje na turystycznym szlaku rowerowym Blue Velo.

 

Blue Velo jest jedną z czterech długodystansowych tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim. Początek znajduje się w Świnoujściu, biegnie przez Wyspę Wolin, wzdłuż Zalewu Szczecińskiego, a dalej przez Szczecin, Trzcińsko-Zdrój, Dębno, Dargomyśl, Chwarszczany i kończy się w Kostrzynie Nad Odrą. To aż 275 kilometrów! Przejechanie takiego odcina w jeden dzień to ogromne wyzwanie, na szczęście po drodze znajduje się wiele urokliwych miejscowości, w których można zrobić sobie przystanek, także się przenocować, by następnego dnia znów ruszyć z trasę.

Niedawno ogłoszony został przetarg na budowę i oznakowanie ścieżek rowerowych w gminach: Goleniów, Stepnica, Kołbaskowo, Widuchowa, Trzcińsko-Zdrój i Dębno.

Przetarg wyłoni m.in. wykonawcę oznakowania 70 km szlaku, e tym odcinki Trzcińsko-Zdrój – Dębno oraz Dębno – Dargomyśl.

– W ramach przedsięwzięcia trwają prace nad budową nowych odcinków trasy, Blue Velo niebawem będzie gotowa – mówi Artur Nycz, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego. – To będzie jedna z najpiękniejszych tras rowerowych nie tylko w Polsce, ale i Europie. Blue Velo będzie przebiegała aż w pięciu województwach zachodniej Polski. W przyszłości ma mieć nawet 1000 kilometrów, będzie można nią przejechać od Morza Bałtyckiego, aż do Czech – tłumaczy.

Inwestorem jest Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, podległy Urzędowi Marszałkowskiemu.