Connect with us

BARLINEK

Rowerem po całym Pomorzu bezpiecznymi ścieżkami? TO SIĘ DZIEJE!

Opublikowane

w dniu

W tym miesiącu nastąpią kolejne odbiory dróg rowerowych na Pomorzu Zachodnim i w naszym regionie, ogłoszone mają być kolejne przetargi. Finał budowy najnowocześniejszej sieci tras rowerowych staje się faktem.  

 

Planowany przetarg na budowę infrastruktury rowerowej dotyczy między innymi Barlinka (tu zrealizowany zostanie ponad 6-kilometrowy fragment Mostkowo-Dzikowo) oraz Choszczna (uzupełnienia tras rowerowych powstaną w Koplinie – tu zaplanowano budowę 5,7 km trasy rowerowej oraz 2 kilometry trasy do Pakości.

Rozbudowa ścieżek rowerowych na terenie powiatu choszczeńskiego zbliża się do końca. Na trasie Barlinek – Pełczyce – Choszczno gotowych jest już blisko kilometrów szlaków, na Pojezierzu Choszczeńskim zakończyła się m.in. budowa przejścia przez Pełczyce. Na dniach odbędą się tam odbiory techniczne.

Z kolei na Pojezierzu Myśliborskim brakujące odcinki między Trzcińskiem-Zdrój a Myśliborzem oraz z Myśliborza do wsi Głazów mają zostać wybudowane w 2121 roku (wartość zamówień to kolejno 6 mln 882 tys. zł i 3 mln 49 tys. zł).

Cała trasa Pojezierzy Zachodnich będzie miała 420 kilometrów licząc razem z odnogą północną w kierunku Stargardu, Szczecina i Dobrej, trasą prowadzącą od przeprawy przez Odrę w Siekierkach, Trzcińsko-Zdrój, Myślibórz, Barlinek, Choszczno. Szlakiem  będzie można nią pojechać w kierunku Ińska, Drawska Pomorskiego, Złocieńca, Czaplinka i Szczecinka, aż do granicy z województwem pomorskim.