Connect with us

DĘBNO

Różańsko dziękuje za głosy! Gminę ozdobią piękne kwiaty

Opublikowane

w dniu

Zakończyło się głosowanie w ramach akcji „Bosman wspiera region”. Wiemy już, że w kategorii projektów do 5 tysięcy złotych, pomysł Koła Gospodyń Wiejskich z Różańska otrzymał największą liczbę głosów!

 

1306 głosów – tyle zdobył projekt „Przyszłość będzie kwitnąca” Koła Gospodyń Wiejskich z Różańska. Ideą pomysłu jest posadzenie róż we wszystkich sołectwach Gminy Dębno. Będzie to możliwe dzięki pracy społecznej swoich mieszkańców i wsparciu finansowemu z programu Bosman Wspiera Region, zakątki róż powstaną przy instytucjach publicznych oraz na terenach użyteczności wiejskiej.

Już nie tylko Różańsko będzie się kojarzyło z różami, ale cała gmina. To impuls, by w kolejnych latach dokonywać następnych nasadzeń, a co za tym idzie, znacząco zmieniać estetykę sołectw.

Na drugim miejscu w głosowaniu znalazł się projekt mieszkańców gminy Dobra miał 840 głosów, a więc dużo mniej niż inicjatywa gospodyń z Różańska.

Sam konkurs grantowy i głosowanie na inicjatywy mieszkańców wzbudził sporo kontrowersji.

– Zauważyliśmy w procesie głosowania nieuczciwe praktyki niektórych wnioskujących o granty – informowali niedawno organizatorzy.

I skrócili okres głosowania, a przy tym wykreślili z listy ubiegających się o granty trzech uczestników, między innymi oddział PCK.