Connect with us

INWESTYCJE

S10 coraz bliżej. Wszystkie odcinki w przetargach

Opublikowane

w dniu

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się ogłoszone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przetargi na budowę nowej trasy S10 ze Szczecina do Piły. Firmy mają czas do 15 grudnia na składanie ofert. Chodzi o kolejne trzy odcinki realizacji drogi: Szczecin Kijewo – Szczecin Zdunowo, Recz – Cybowo oraz Cybowo – Łowicz Wałecki. Będzie to w sumie kolejne 36 km trasy. Droga S10 ma docelowo połączyć Szczecin z Warszawą. To bardzo ważna trasa dla całego regionu.

Po podpisaniu umowy wykonawcy będą mieli 10 miesięcy na przygotowanie projektu budowlanego oraz i złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID.

S10 Szczecin – Piła będzie dwujezdniową drogą ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Droga została podzielona na osiem odcinków realizacyjnych. Wybudowany zostanie fragment łączący węzeł Szczecin Kijewo (autostrada A6) z gotowymi już odcinkami od Zdunowa (granica Szczecina) do końca obwodnicy Stargardu oraz siedem odcinków od Stargardu do Piły (z wyłączeniem funkcjonującej już od 2020 roku obwodnicy Wałcza).

Nowa droga ekspresowa S10 będzie omijała miejscowości, przez które przebiega obecna DK10, między innymi Suchań, Recz, Kalisz Pomorski i Mirosławiec. Na węźle Piła Północ – przyszłym połączeniu S10 i S11 – zakończy się odcinek Szczecin – Piła. Na trasie przewidziano budowę trzynastu węzłów drogowych oraz między innymi 56 wiaduktów, ośmiu estakad i 20 przejść górnych dla zwierząt. Powstaną też trzy pary Miejsc Obsługi Podróżnych i Obwód Utrzymania Drogi.