Connect with us

DĘBNO

Swoją dotację podzielili na gminy. Zyskają najmniejsze miejscowości

Opublikowane

w dniu

Powiat Myśliborski swoją pulę pieniędzy, jaką otrzymał w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych, podzielił na samorządy gminne. Przy współudziale gmin udało się zaplanować kilka istnych inwestycji. „Ze szczególną troską spoglądamy na małe miejscowości” – mówi wicestarosta, Alicja Prill.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, radni zgodzili się na zmiany w budżecie i przeznaczeniu środków na inwestycje lokalne. Wiadomo już, na co zostaną przeznaczone pieniądze.

W Różańsku samorządy zainwestują aż 400 tysięcy złotych w budowę chodnika, w Więcławiu 170 tysięcy, w Warniku 130 tysięcy złotych.

– Środki, które przeznaczamy na inwestycje we współpracy z gminami, pochodzą z naszej puli Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi wicestarosta, Alicja Prill. – Mogliśmy je zainwestować i przebudować jedną z powiatowych dróg, ale mamy świadomość, że nie tylko my jako powiat, ale i wiele gmin zostało skrzywdzonych nierównym traktowaniem podczas przyznawania środków w ramach rządowego programu. Dlatego podjęliśmy decyzję, by się podzielić z gminami tym, co udało się nam pozyskać – dodaje.

Sporo środków zostanie przekazanych na prace projektowe, które są podstawą do realizacji budów. W ramach tej puli środków wykonana zostanie dokumentacja techniczna na budowę chodników oraz ścieżek pieszo-rowerowych w pasach dróg powiatowych w miejscowościach Klicko, Myśliborzyce, Lawy, Kierzków, Pszczelnik. Cała wartość zadania oszacowana została na kwotę 160 000 zł, z czego 80 000 zł to środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, druga połowa to dotacja Gminy Myślibórz. Powyższe zadanie będzie obejmowało dokumentację dla zadań:

  1. a) Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2161 Z prowadzącej z Myśliborza do miejscowości Klicko.
  2. b) Budowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2161Z w m. Kierzków na odcinku od centrum wsi do cmentarza wraz z budową zatoki postojowej przy cmentarzu.
  3. c) Budowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2119Z w m. Pszczelnik.
  4. d) Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 2161Z w m. Ławy wraz z budową zatoki postojowej przy cmentarzu.
  5. e) Budowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2117Z prowadzącego do miejscowości Myśliborzyce.

Dodatkowo wykonana zostanie również dokumentacja techniczna na przebudowę drogi powiatowej Dębno-Grzymiradz. Wartość tej inwestycji oszacowana jest na 60 000 zł.