Connect with us

BIZNES

Szukają zasłużonych dla dębnowskiej przedsiębiorczości

Opublikowane

w dniu

Według Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w gminie Dębno funkcjonuje obecnie ponad 1100 aktywnych firm. Władze miasta wraz z oddziałem PIG szukają tych przedsiębiorców, którzy są najbardziej zasłużeni dla lokalnej gospodarki.

 

Chcą uhonorować przedsiębiorców i szukają tych, którzy mają ogromne zasługi dla lokalnej gospodarki.

– Jako organizacja zrzeszająca przedsiębiorców, wraz z Burmistrzem Dębna, postanowiliśmy wyłonić i uhonorować przedsiębiorców, działających na ternie Gminy za wieloletnią pracę na rzecz regionu w trzech kategoriach – mówi Andrzej Sobieski, przed Oddziału Północnej Izby Gospodarczej w Dębie.

Co to za kategorie?

✅ PRZEDSIĘBIORCA NAJDŁUŻEJ PROWADZĄCY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ (aktywna firma, działalność jednoosobowa),

✅ NAJSTARSZA RODZINNA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA PROWADZONA (firma aktywna)

✅ PRZEDSIĘBIORCA O NAJDŁUŻSZYM STAŻU PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI (firma aktywna lub już niedziałająca)

Niestety ustalenie tych danych jest bardzo trudne, dlatego PIG i Gmina Dębno wyszły z inicjatywą, by to właśnie przedsiębiorcy lub ich bliscy, wysłali zgłoszenia. Informacje z danymi firmy – osoby, datą rozpoczęcia (ewentualnie zakończenia działalności, jeśli jest już nieaktywna) można przesyłać na adres: debno@polnocnaizba.pl.

To bardzo ciekawa inicjatywa, w wielu gminach przedsiębiorcy, którzy są motorem napędowym dla lokalnej gospodarki, rzadko są doceniani. W Dębnie będzie inaczej? Wszystko na to wskazuje.