Connect with us

DĘBNO

To już pewne. Tour de Konstytucja z Adamem Bodnarem w Dębnie!

Opublikowane

w dniu

Jakie powinno być państwo obywatelskie w oparciu o wartości konstytucyjne? Niebawem w Polskę ruszy Tour de Konstytucja, a na pokładzie znajdzie się profesor Adam Bodnar oraz wybitni prawnicy, artyści i osoby zaufania publicznego.

 

4 czerwca z Radomia, w swoją 69-dniową podróż po Polsce, wyruszy bus, a w nim wiele znanych osób (w tym Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar), których łączy jedno: walka o poszanowanie prawa i zapisów konstytucji.

– Od kilku lat Polska zmaga się z kryzysem konstytucyjnym. Populistyczne prawicowe rządy, odradzanie się skrajnych ruchów nacjonalistycznych, brak akceptacji dla osób LGBTQ+ oraz łamanie przez obóz władzy podstawowych praw obywatelskich i praw człowieka, widzimy to na co dzień od 2015 roku, od kiedy wychodzimy na ulice, żeby wyrazić́ nasz sprzeciw – mówią inicjatorzy akcji.

Wiadomo już, że na mapie 100 miejscowości w Polsce znajdzie się Dębno. Spotkanie z mieszkańcami zaplanowane jest na 5 lipca 2021 o godzinie 10:00, odbędzie się ono w centrum miasta.