Connect with us

INWESTYCJE

Utrudnienia niebawem się skończą. Obwodnica już jesienią

Opublikowane

w dniu

Ruch wahadłowy na Bohaterów Warszawy utrudnia życie kierowcom. Niebawem Myślibórz odetchnie, już jesienią będzie można ominąć centrum na rzecz obwodnicy.

 

Utrudnienia pojawią się w okolicach skrzyżowania z ulicą Pionierów mają niebawem się zakończyć, według inwestora potrwają do 19 marca.

Inwestycja ma się zakończyć w najbliższych miesiącach, jesienią kierowcy będą mogli już korzystać z obwodnicy o długości 3,4 km. Za budowę drogi odpowiedzialna jest firma Maldrobud, a wartość umowy podpisanej w maju 2019 r. to ponad 41 mln zł.

Budowana obwodnica, która ma odciążyć miasto, będzie częścią drogi krajowej nr 26 i ominie centrum miasta od południa, zostanie poprowadzona w większości po śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.

W miejscu połączeniem dróg krajowych nr 23 i 26 powstanie rondo, dalej na obwodnicy powstaną dwa skrzyżowania, jedno z ulicą Łużycką, a drugie przy końcu obwodnicy będące połączeniem z obecną drogą krajową w kierunku centrum Myśliborza.