Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Uwierzcie? Rowem jechał po ekspresówce

Opublikowane

w dniu

Policjanci z myśliborskiej grupy SPEED” zatrzymali mężczyznę, który jechał rowerem drogą ekspresową S-3 w okolicy Myśliborza. Wybierając tę trasę mężczyzna ryzykował własnym życiem. Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to nawet 120 km/h. Każde przejeżdżające obok niego auto mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

Bez wątpienia o własnym bezpieczeństwie zapomniał mieszkaniec Deszczna. Jak się okazało chciał on drogą ekspresową S-3 pokonać odcinek drogi od węzła Myślibórz do Gorzowa Wlkp., kierując… rowerem.

Myśliborscy funkcjonariusze otrzymali informację o nieodpowiedzialnym rowerzyście, który… ma rowerem poruszać się drogą ekspresową w kierunku Gorzowa Wlkp. We wskazany rejon drogi pilnie pojechał policyjny patrol mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego myśliborskiej komendy. Mundurowym szybko udało się namierzyć rowerzystę i zatrzymać do kontroli już za węzłem Myślibórz. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedzie do domu, a tą trasą będzie mógł najszybciej dojechać.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości rowerzysty i okazało się…, że był trzeźwy. Niestety zapomniał on o obowiązujących przepisach ruchu drogowego i co najważniejsze o swoim bezpieczeństwie. Lekkomyślny rowerzysta, w asyście policyjnego radiowozu, został odprowadzony do miejsca gdzie bezpiecznie mógł opuścić drogę S-3 i już bezpieczniejszą trasą udać się do swojego miejsca zamieszkania.

Za jazdę rowerem po drodze ekspresowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.

Przypominamy, że rowerzyści nie mogą korzystać z dróg ekspresowych oraz autostrad. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez cyklistę jedynie pasem awaryjnym lub poboczem.