Connect with us

MYŚLIBÓRZ

W kominiarkach i z bronią przeszukali lokal. Są zatrzymani

Opublikowane

w dniu

Kolejny nielegalny punkt hazardowy został zamknięty przez zachodniopomorską Krajową Administrację Skarbową (KAS). W przeszukanym lokalu w Myśliborzu zatrzymano: 12 komputerów wykorzystywanych do nielegalnego procederu, telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 622 PLN oraz 25 EUR.

W działaniach uczestniczyło 15 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz 2 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Zatrzymanych graczy i organizatora nielegalnego hazardu przesłuchano.

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu oraz karami wynikającymi z kodeksu karnego-skarbowego – grzywna (od 67 tys. zł do 27,2 mln zł), kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

Kary finansowe grożą również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych. Za udział w takiej grze może być nałożona grzywna od 11,2 tys. zł do 4,5 mln zł.