Connect with us

MYŚLIBÓRZ

W Myśliborzu jest bezpiecznie? Zaglądamy na mapę zagrożeń

Opublikowane

w dniu

Złe parkowanie, nielegalne wysypisko śmieci, czy też spożywanie alkoholu w miejscu publicznym – to największe bolączki Myśliborza i okolic.

 

W Myśliborzu niewielu mieszkańców korzysta z alertów zgłaszanych przez Policyjną Mapę Zagrożeń. Najczęściej pojawiają się sygnały o złym parkowaniu, dzieje się tak przy ul. Szarych Szeregów, Armii Polskiej czy też Pomorskiej. Sporadycznie pojawiają się też sygnały o spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym – na mapie widzimy taki alert przy ulicy Malborskiej.

Akty wandalizmu zgłoszone są w Nawrocku, z kolei nielegalne wysypisko śmieci nieopodal jeziora Czernikowskiego.

Patrząc natomiast na Myślibórz z perspektywy innych miejscowości (choćby pobliskiego Barlinka), to zgłoszeń jest tu stosunkowo mało. Czy to oznacza, że Myślibórz jest bezpieczny?

Przypominamy, Mapa Zagrożeń powstała po to, by pomóc obywatelom w komunikacji z policją i wskazywaniu miejsc, które są potencjalnie niebezpieczne (w przypadku Myśliborza nie widać na mapie np. alertów o regularnym przekraczaniu prędkości przez kierowców, co w innych miastach jest często spotykane).

Swój alert można zgłosić tutaj: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policję.