Connect with us

INWESTYCJE

W tym roku przetarg na S10. Dla regionu to ważna droga

Opublikowane

w dniu

Jeszcze w tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma ogłosić przetarg na budowę drogi ekspresowej S10 między Szczecinem a Piłą, w dalszej kolejności trasa ma połączyć Szczecin z Warszawą. To ważna droga dla całego regionu.

 

 

Ze Szczecina do Warszawy samochodem szybciej i bez opłat – droga ekspresowa S10, która ma połączyć nasz region ze stolicą ma zostać wybudowana ciągu 5 lat. Prace koncepcyjne są zaawansowane i jak zapowiada GDDKiA, przetarg na budowę ma być ogłoszony jeszcze w tym roku. Nowa S10 przebiegać ma przez Wałcz, Piłę, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Płońsk.

Odcinek, liczący 114 kilometrów, łączący województwa zachodniopomorskie i wielkopolskie, zostanie zrealizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Obejmie pięć odcinków: Stargard – Recz, Recz – Łowicz Wałecki, Łowicz Wałecki – Mirosławiec, Mirosławiec – Wałcz i Wałcz – Piła. Ruch będzie się dobywał dwoma pasami w każdą ze stron.

 

– Są już gotowe niezbędne decyzje środowiskowe, były niezbędne do prowadzenia dalszego procesu inwestycyjnego, w tym szczegółowych rozwiązań projektowych – mówi Grzegorz Napieralski, poseł na Sejm RP. – Jako parlamentarzyści od wielu lat zabiegaliśmy o realizację tej inwestycji, ważnej dla Pomorza Zachodniego. Połączy ona Szczecin z Piłą, a w dalszej perspektywie z Warszawą. Zyskają na tym nie tylko szczecinianie, ale również mieszkańcy całego regionu – dodaje.