Connect with us

BOLESZKOWICE

Wiosna sprzyja wypadom w plener. Gdzie można w okolicach Dębna rozpalić ognisko?

Opublikowane

w dniu

Ciepłe dni sprzyjają odpoczynkowi na łonie natury. Warto pamiętać, że nie wszędzie można rozpalić ognisko, a do tego nie zawsze. Jak informują leśnicy z Dębna, na terenie nadleśnictwa są tylko dwa dozwolone miejsca.

 

Choć leśne polany kuszą, to nie można na nich rozpalać ognisk. Jak informują leśnicy, na ternie Nadleśnictwa Dębno są tylko dwa miejsca, w których można to zrobić. Pierwsze to miejsce odpoczynku zlokalizowane w leśnictwie Dębno, nieopodal Jeziora Duszatyń. Drugie to miejsce odpoczynku „Janosik”, zlokalizowane przy drodze publicznej z miejscowości Boleszkowice do miejscowości Namyślin.

Uwaga! To, ze oba miejsca są miejscami ogniskowymi, to żeby rozpalić tam ogień, należy uprzednio uzyskać zgodę od leśników. taką zgodę można uzyskać po złożeniu pisemnego osobiście wniosku w sekretariacie Nadleśnictwa Dębno lub przesyłając wniosek  za pomocą adresu e-mail: debno@szczecin.lasy.gov.pl . Wzór wniosku dotyczącego rozpalenia ogniska dostępny jest pod linkiem: https://debno.szczecin.lasy.gov.pl/oferta-edukacyjna.

Uzyskanie zgody na rozpalenie ogniska uzależnione jest od stopnia zagrożenia pożarowego.