Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

„Wspólne Pomorze” razem z Koalicją Samorządową

Opublikowane

w dniu

 
Powołane na południu Województwa Zachodniopomorskiego Forum Samorządowe „Wspólne Pomorze” marszałka Olgierda Kustosza będzie współpracowało z Koalicją Samorządową prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Wczoraj (07. 04. 2022 r.) w Przelewicach liderzy podpisali porozumienie o współpracy.

Powołane przez wicemarszałka Olgierda Kustosza forum „Wspólne Pomorze” skupia samorządowców, przedsiębiorców, społeczników i lokalnych liderów z południa województwa zachodniopomorskiego.

Zgodnie z deklaracją programową nowa inicjatywa chce się skupić na budowaniu stabilnego samorządu. Forum zwraca też uwagę na potrzeby zapewnienia mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa, zadbania o zdrowie społeczne oraz równego, dla wszystkich mieszkańców regionu, dostępu do oświaty i kultury. Jako reprezentacja mniejszych miejscowości samorządowcy ze Wspólnego Pomorza chcą zająć się rozwojem obszarów wiejskich i małych miast. Stawiają też na czyste i przyjazne środowisko, które wskazują jako jeden potencjałów Pomorza Zachodniego.

Zakreślone w kierunkach programowych „Wspólnego Pomorza” obszary aktywności są zbieżne z tematami, na których skupia się Ogólnopolska Koalicja Samorządowa. Dlatego liderzy obu organizacji w regionie zachodniopomorskim, Olgierd Kustosz wicemarszałek województwa i Piotr Krzystek Prezydent Szczecina, zawarli porozumienie o współpracy w ramach Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej.

Przypomnijmy, że OKS skupia samorządowców z całej Polski. Stawia na decentralizację. Wskazuje na potrzebę reformy finansów publicznych, konieczność zadbania o oświatę oraz sprawy zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców, a także zrównoważony rozwój. Na Pomorzu Zachodnim OKS reprezentowany jest przez Koalicję Samorządową Zachodniopomorskie, której liderem jest Piotr Krzystek prezydent Szczecina. Koalicja działa w Szczecinie, Policach i Goleniowie. Ma radnych w Sejmiku Województwa, a dzięki porozumieniu z Forum Samorządowym „Wspólne Pomorze” (www.koalicjasamorzadowa.pl) będzie współpracowała z samorządowcami z południa regionu.