Connect with us

INWESTYCJE

Wybierz nazwę dla nowego Ronda. Jest 5 propozycji

Opublikowane

w dniu

Rondo imienia Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Różane, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lub Woja Myślibora – to pięć propozycji nazw dla ronda zbudowanego u zbiegu ulic Celnej i Ogrodowej. O tym, jak zostanie nazwane, mogą zdecydować mieszkańcy gminy.

 

Aż 123 formularze wpłynęły w ramach konsultacji społecznych w sprawie nadania nazwy dla nowo wybudowanego ronda u zbiegu ulic Celnej i Ogrodowej. Urzędnicy wytypowali pięć nazw, teraz do 30 lipca swoje głosy mogą oddawać mieszkańcy gminy i zdecydować, która z nazw na stałe wpisze się w krajobraz Myśliborza.

Wśród propozycji znajdują się:

 

  1. Agnieszki Osieckiej
  2. Jonasza Kofty
  3. Różane
  4. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  5. Woja Myślibora

 

Spore zainteresowanie budzi czwarta z propozycji, jak się dowiedzieliśmy, przedstawiciele Fundacji WOŚP ze sporym entuzjazmem przyjęli chęć nazwania ronda w Myśliborzu ich imieniem. Według mieszkańców, którzy zgłosili tę propozycję, nazwa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest nazwą ponadczasową, która łączy wszystkie pokolenia i jest ukłonem nie tylko w stronę najbardziej znanej polskiej Fundacji, ale również setek wolontariuszy z Myśliborza, którzy przez lata angażowali się w zbiórki na rzecz szpitali i potrzebujących dzieci.