Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Zastawiają samochodami przejście dla pieszych. Policja: „Będziemy reagować”

Opublikowane

w dniu

Na drogach przy zakładzie meblarskim w Myśliborzu panuje samowola parkingowa. Jedna z mieszkanek irytuje się, że kierowcy bezczelnie zastawiają przejście dla pieszych. Policja zapewnia, że podejmie interwencję.

 

Czy brak miejsc parkingowych usprawiedliwia wykroczenie drogowe? Na pewno nie! Tymczasem na terenie Myśliborza panuje niekiedy parkingowa samowola. Jak pokazuje na zdjęciach jedna z mieszkanek miasta, kierowcy parkują zastawiając ciągi komunikacyjne dla pieszych.

Aspirant sztabowy, Jacek Poleszczuk z myśliborskiej policji zapewnia, że zdjęcia mieszkanki Myśliborza zostaną przekazane do odpowiednich osób w komendzie.

– Oczywiście w takich przypadkach należy reagować, szczególnie gdy dochodzi do łamania przepisów w ruchu drogowym – mówi Jacek Poleszczuk. – Takie zgłoszenia przyjmuje dyżurny jednostki. Bardzo proszę, aby poinformować mieszkańców, by w przypadku ujawniania tego typu sytuacji związanych z łamaniem przepisów w ruchu drogowym, informowali KPP w Myśliborzu dzwoniąc na numer 112, co może spowodować odpowiednio szybką reakcję – tłumaczy.