Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Zbierają na lodówkę dla jadłodzielni. Osób potrzebujących nie brakuje

Opublikowane

w dniu

Chcą uwrażliwiać mieszkańców miasta na dzielenie się z potrzebującymi. Zbierają pieniądze na pierwszą lodówkę jadłodzielni. Na razie nie wiadomo, gdzie stanie urządzenie, ale prawie dwie trzecie potrzebnych środków udało się już zebrać.

 

– Prawdopodobnie wejdziemy we współpracę z gminą w sprawie lodówki, pierwsze niezobowiązujące rozmowy się odbyły. Szukamy miejsca, gdzie będzie stały monitoring wizyjny lub fizyczny – wyjaśnia Kornel Grabowski ze Stowarzyszenia „Nad Myślą”.

Myśliborska młodzież chce kupić lodówkę, w której przechowywane byłoby jedzenie dla osób potrzebujących. Do wspomnianej lodówki każdy mieszkaniec miasta będzie mógł schować jedzenie w ramach darów dla osób w potrzebie. Z kolei osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, będą mogły bezpłatnie korzystać z zasobów znajdujących się w lodówce.

– Rozważamy takie miejsca jak byłe gimnazjum, OPS, DPS. To wymaga ustalenia, na razie zbieramy jeszcze na samą maszynę – zdradza Kornel Grabowski.

Z potrzebnych 3000 zł na zakup urządzenia już blisko 2/3 kwoty udało się pozyskać. Na lodówkę jak na razie zrzuciły się 44 osoby za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl.

– Do pełnej kwoty brakuje nam 1046 zł, środki zostaną przeznaczone na zakup lodówki i oklejenie jej. Jeśli się uzbieramy więcej, to kupimy żywność długoterminową na start – informuje Kornel Grabowski.

Wesprzeć inicjatywę można tutaj: https://zrzutka.pl/4njm7x.