Connect with us

BARLINEK

Zdaliśmy ważny egzamin. Każdy z nas włącza się do walki z wojskami Putina

Opublikowane

w dniu

Covid-19, pijani kierowcy, absurdy Polskiego Ładu… wszystkie inne informacje schodzą na dalszy plan. Cała Polska i cała Europa żyje dziś wojną na Ukrainie. Wiadomości, jakie można przekazywać jest tak wiele, że nie sposób o wszystkich wspomnieć. Tylko na terenie naszego powiatu zaangażowanych w pomoc uchodźcom, jak również Ukraińcom walczącym z rosyjskim reżimem, jest tak wielu, że nie sposób każdego wymienić z imienia i nazwiska. Jedno jest pewne: zdaliśmy egzamin z człowieczeństwa.

 

To niezwykły czas. Doniesienia z Ukrainy są przerażające, ale duch walki u Ukraińców jest niezwykle budujący. Trudno przewidzieć to, co wydarzy się za kilka dni. Bez wątpienia na terenie powiatu myśliborskiego w pomoc uchodźcom i walczącym o wolność swojego kraju Ukraińcom zaangażowało się tak wiele osób, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Jedni pomagają organizując publiczne zbiórki, robiąc sobie przy tym setki zdjęć i publikując je w sieci, inni pomagają w zaciszu swojego domu. Angażują się prywatnie, angażują się firmy, stowarzyszenia, fundacje, sportowcy, politycy, samorządy. Pomagają przedstawiciele rozmaitych zawodów: kierowcy, medycy, piekarze, ekonomiści, a nawet studenci i uczniowie szkół podstawowych i średnich.

Nagle spory sympatyków skrajnej polskiej prawicy z liberałami zeszły na plan dalszy. Nagle wszyscy mówimy jednym głosem, wspólnie walczymy w tej samej sprawie. Sami niejednokrotnie ponosząc konsekwencje wojny i sankcji, wszak czekają nas drastyczne podwyżki (zaczęło się od cen paliwa) i będzie jeszcze drożej. Ale nie myślimy o tym, skupiamy się na pomocy Ukraińcom. Wspólnie pomagamy naszym sąsiadom, często także wspieramy naszych współpracowników i tęsknimy za tymi, których poznaliśmy w Polsce, a którzy powrócili na Ukrainę i chwycili za broń, walcząc z wojskiem Putina. Wierzymy, że nasi przyjaciele do nas wrócą, cali i zdrowi.

Mieszkańcy powiatu myśliborskiego: JESTEŚCIE WSPANIALI! Wszyscy zdaliśmy egzamin i każdy z nas przyczynia się do tego, by pokonać rosyjskie wojsko.