Connect with us

MYŚLIBÓRZ

132 zamiast 50… trochę za szybko

Opublikowane

w dniu

Kierowca Saaba stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem. Mężczyzna na drodze K-26 w Sobienicach, miał na liczniku ponad 130 km/h. Mieszkaniec powiatu Myśliborskiego został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED.

Nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności, to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych. Dziś na terenie całego powiatu Myśliborskiego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu prowadzili działania „Prędkość”. Ich celem było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Około godz.10:00 policjanci, wchodzący w skład myśliborskiej grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Saabem. Wideorejestrator nieoznakowanego bmw, na drodze K-26 w Sobienicach zarejestrował niebezpieczną sytuację. Kierujący Saaba w miejscu gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość 50 km/h jechał z prędkością 132 km/h. Mężczyzna przekroczył prędkość o ponad 80 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 500 zł a jego konto zasiliło 10 pkt. karnych.

Tylko podczas ostatniego weekendu myśliborscy stróże prawa zatrzymali sześć praw jazdy. Wszystkie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości