Connect with us

BARLINEK

Po ośmiu latach jest szansa na remont „ściany wstydu”

Opublikowane

w dniu

Osiem lat zajęło władzom Gryfina przygotowanie do remontu elewacji budynku, na którym umieszczone są herby miast partnerskich –  w tym Barlinka. A stało się to po tym, jak mieszkańcy miasta otwarcie zaczęli krytykować zaniedbania magistratu – pisaliśmy o tym kilka dni temu.

Zarówno w Barlinku (mieście partnerskim) jak i w Gryfinie sporo mówiło się ostatnio o estetyce ściany kamienicy w centrum tego drugiego miasta. Umieszczone są tu od lat herby miast partnerskich. Mariusz Mariusz Andrusewicz, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w gryfińskim magistracie zapowiada, że niebawem się to zmieni.

– W październiku 2023 r. gmina Gryfino wystąpiła z wnioskiem do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wydanie pozwolenia na remont elewacji bocznej (północnej) budynku położonego przy ulicy Bolesława Chrobrego 19. Program robót budowlanych przedłożony wraz z wnioskiem zakłada poprawę estetyki ściany budynku, na której zlokalizowane są obecnie m. in. herby miast partnerskich. Po uzyskaniu decyzji ZWKZ z dnia 9 listopada 2023 r. pozwalającej na wykonanie ww. robót budowlanych Gmina Gryfino wystąpiła do Starosty Gryfińskiego ze zgłoszeniem na wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie elewacji północnej przedmiotowego budynku. 1 grudnia Starosta Gryfiński wydał zaświadczenie o braku sprzeciwu do zgłoszonych robót budowlanych. W związku z powyższym, zgodnie ze złożonym zgłoszeniem, planujemy rozpocząć prace remontowe w pierwszej połowie 2024 r. przy sprzyjających warunkach pogodowych.