Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Kiedy wybierzemy nowych samorządowców? „Będzie to 7 kwietnia”

Opublikowane

w dniu

Emocje po jesiennych wyborach parlamentarnych w zasadzie jeszcze nie opadły, a politycy już szykują się do kolejnych kampanii. Pierwszymi nadchodzącymi wyborami będą wybory samorządowe. Zgodnie z kodeksem wyborczym muszą się one odbyć w terminie od 31 marca do 23 kwietnia 2024 r.

W rozmowie na antenie Twojego Radia poseł Trzeciej Drogi z ramienia PSL Jarosław Rzepa zdradził, kiedy będziemy wybierać prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, a także członków sejmiku województwa, rady powiatu i rady gminy lub miasta.

– Przygotowuję się do wyborów samorządowych, które dla mnie są w tej chwili najważniejsze. Chcę, żebyśmy po prostu tutaj bardzo silną listę stworzyli. Powiem taką informację, że 7 kwietnia odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych – informuje Jarosław Rzepa, poseł PSL-Trzecia Droga.

Czy zapowiedzi posła okażą się prawdziwe? Jest to prawdopodobny termin. 31 marca czyli w pierwszą niedzielę, kiedy mogłyby odbyć się wybory przypada Wielkanoc. Druga data, o której głośno w politycznych kuluarach to 14 kwietnia – jednak w tym przypadku druga tura odbędzie się 28 kwietnia, a to będzie weekend rozpoczynający długą majówkę. Dlatego bardzo prawdopodobnym i bezpiecznym wydaje się 7 kwietnia.